Prečo dať zelenú Európskej dobrovoľníckej službe?

Ako súčasť o. z. V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže ponúkame mladým ľuďom od 18 do 30 rokov možnosť vycestovať na krátkodobú, či dlhodobú európsku dobrovoľnícku službu (EDS). Čo to ale je? Predstav si, že máš po strednej, či vysokej škole alebo proste nevieš čo ďalej so svojím životom. Jedno ale vieš. Nechceš ísť pracovať v práci, ktorá ťa nebaví a vojsť do stereotypného života, ktorý ťa bude vybíjať. Túžiš sa vzdelávať a spoznávať nových ľudí, kultúru, či krajinu ako každý mladý človek. V dnešnej dobe je cestovanie veľmi trendy a Európska únia má dnes pre mladých naozaj dvere otvorené dokorán aj vďaka EDS.
Odcestovať zo zabehnutého života chce poriadnu dávku odvahy a odhodlania. „A to tam budem sám? A čo keď sa mi tam nebude páčiť?“; aj to sú otázky, ktoré víria hlavou každému, ktorý uvažuje o tom, že strávi určitý čas v inej krajine, medzi ľuďmi, ktorých nepozná. Kde sa však človek najlepšie spozná, ak nie v situáciách, s ktorými sa musí vysporiadať sám? EDS je skvelá príležitosť pre tých, ktorí sú ochotní darovať svoj čas, ruky a talenty na to, aby bol koniec koncov obdarovaný oni sami. Emócie? Strach? Radosť? Dobrodružstvo? Neznáme? Výzva? Tomu ver!
Ešte sme ťa nepresvedčili? Prečítaj si pár odporúčaní už tých, ktorí sú „po“:
„Vďaka dobrovoľníctvu som mala možnosť realizovať svoje nápady, rozširovať si obzory, posilňovať sa vierou v ľudské dobro, učiť sa nové veci, pracovať a komunikovať s ľuďmi, zabávať sa, či riskovať a mnoho iného!“ Dada, Anglicko (England)
„EDS mi pomohla utvrdiť sa v tom, čo naozaj chcem a pomohla mi uvedomiť si, že aj v Európe a aj vo vyspelých krajinách ako je Nemecko, je obrovská potreba venovať sa rozvoju a chudobe a práca s deťmi a mládežou je veľmi dôležitá. Som vďačná, že som mohla svojou troškou takisto prispieť k rozvoju.“ Monika, Nemecko
„EDS predstavuje skvelú možnosť ako prakticky zadarmo nadobudnete obrovské bohatstvo ukryté v zážitkoch a skúsenostiach. :)“ Adam, Bulharsko 

Ak teda uvažuješ, neuvažuj a konaj!

„Bol to najlepší rok môjho života!“ Lenka, Poľsko 

by: Tereza Prielomková