S deťmi hravo o EÚ V.

Posledný školský týždeň sme zakončili sériu piatich kreatívnych workshopov pre našich najmenších! Tentokrát sme zamierili do Oravskej Jasenice, kde sa na nás tešilo viac ako tridsať škôlkárov. Zo začiatku boli prekvapení, keď zistili, že Louise a Roberts nerozumejú po slovensky, no postupne sa osmelili a po prvej hodine workshopu boli s nimi najlepší kamaráti. Spolu sme sa naučili  pozdraviť sa vo viacerých jazykoch ako taliansky, španielsky, či nemecky. Vyfarbovali sme si vlajky, a tak sa učili spoznávať aj iné krajiny. Na záver workshopu sme si zahrali pexeso a zatancovali sme si. „Deti potrebujú občas zmenu, myslím si, že toto je skvelá forma na to, aby sa postupne zoznámili s cudzím jazykom,“ hovorí pani učiteľka, ktorá trávi s deťmi väčšinu ich dňa v škôlke. „Tešíme sa na ďalšiu návštevu a ďakujeme,“ dodáva pani učiteľka a spolu s deťmi sa s nami lúčia a želajú krásny deň.

Je potrebné hovoriť už malým deťom o Európskej únii? Určite áno! Kontakt so zahraničím je čoraz užší a aj deti potrebujú postupne chápať, čoho sme súčasťou a pripomínať im, že takto to nebolo vždy. „Bolo to niekedy náročné, udržať deti a ich pozornosť, ale o to viac mi to dalo a mohla som sa aj ja naučiť ako s nimi pracovať efektívne,“ hovorí Louise z Francúzska, ktorá je zahraničnou dobrovoľníčkou na Slovensku už jedenásty mesiac. Prostredníctvom kreatívnych workshopov sme chceli našim najmenším ukázať kultúrne a prírodné bohatstvo Európskej únie.

Galéria:

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“36″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]