Straty vašej firmy spôsobené koronavírusom môžu pokryť eurofondy!

Slovensko disponuje veľkou čiastkou nevyčerpaných eurofondov, ktoré by sa možno dali použiť ako náplasť pre firmy za straty spôsobené koronavírusom. Bude sa to týkať aj vás?

Veronika Remišová bude v najbližšom období v spolupráci s ministerstvami zisťovať, koľko z tzv. voľných peňazí z eurofondov (ktoré zatiaľ nie sú zazmluvnené) sa budú dať použiť na zmiernenie dôsledkov pandémie. Podľa údajov o stave čerpania eurofondov z konca februára má Slovensko na sedemročné obdobie k dispozícii 15,3 miliardy eur. Či bude možné ich využiť a do akej miery, sa dozvieme po audite, ktorý vykonajú slovenské ministerstvá v najbližších dňoch.

Európska únia sa minulý týždeň rozhodla časť peňazí z fondov EÚ vyčleniť pre členské štáty na záchranné opatrenia v súvislosti s vírusom COVID-19. V prípade Slovenska ide o sumu 527 miliónov eur. Ako minulý týždeň informoval portál EURACTIV.sk, vláda môže na tento účel teoreticky využiť aj všetky zostávajúce eurofondy.

O tom, ako sa rozhodlo, a či si budete môcť požiadať o záchranný balík aj pre vašu firmu, vás budeme priebežne informovať.

ZDROJ: Euractiv.sk