Súťaž prelož a zaspievaj

Súťaž Prelož a Zaspievaj sa konala v piatok, 13.9.2019. Napriek tomu, že tento dátum je neslávne známy, všetkým účastníkom priniesol šťastie. Ale poďme od začiatku…


V Trstenej sa konala táto súťaž po prvýkrát. Cieľom bolo ukázať svoje prekladateľské a spevácke schopnosti. Účastníci si mohli vybrať ľubovoľnú pesničku, preložiť ju do iného jazyka a potom preloženú verziu prespievať v karaoke verzii, alebo s doprovodom hudobných nástrojov.

Súťaže sa zúčastnili tri tímy z Gymnázia Tvrdošín a za podpory svojich spolužiakov, súrodencov, kamarátov a učiteľov nám zaspievali v kine Mier svoje verzie. Koncert sa niesol v príjemnej atmosfére a prispeli k nej aj chutné dobroty od cateringovej spoločnosti Dobre a chutne. Touto cestou ďakujeme všetkým účastníkom, porote, pracovníkom mesta Trstená a všetkým, ktorí prispeli svojou prácou k úspešnej súťaži. Dúfame, že na budúci rok sa prihlási viac súťažiacich a namiesto karaoke mikrofónu, kolobežiek a celodenného vstupu do Tatralandie vás budú čakať iné skvelé ceny.