YoDel


☀️
Tohtoročný YoDel sa nesie v téme inovácií a demokracie a bude prebiehať 9.-10.4. 2019 v Poprade. Tešiť sa môžete na zaujímavých hostí – napr. Mariána Kolníka, Matúša Horvátha, Pavla Kučeru, Juraja Viga, Matúša Bakytu, Silviu Galovú a ďalších. Pod ich vedením Vás čakajú zaujímavé témy a praktické workshopy, počas prvého aj druhého dňa, v ktorých sa budete môcť zoznámiť so zaujímavými metódami a konceptami, ktoré v práci s mládežou fungujú. Súčasťou workshopov bude napr. Kreatívne učenie, Design thinking, Grafická facilitácia, predstavíme inovatívnu vzdelávaciu metódu LARP, pokrstíme šlabikár neformálneho vzdelávania a nebude chýbať ani priestor pre prepájanie a spoluprácu firiem a organizácií.

YoDel je priestor otvorený pre všetkých, ktorí s mladými ľuďmi pracujú a hľadajú nové možnosti, spôsoby a prístupy, ako byť k mladým bližšie, reagovať na ich potreby a pomáhať im rozvíjať ich potenciál. Či už je to v rámci neziskových organizácii, centier voľného času, ale aj v rámci samosprávy a verejných inštitúcií, či firiem.

Vstupenky a všetky bližšie informácie o konferencii nájdete na www.yodel.sk.

Registrácia do 3.4. 2019.

POZOR!!! Tí ktorí sa prihlásia do štvrtku 28. 3. si budú môcť vybrať z workshopov medzi prvými.

V rámci našej konferencie, chceme podporiť aj samotných mladých ľudí a ich nápady, pretože veríme, že mladí ľudia sú vnímaví voči svojmu okoliu a vidia okolo seba veci, ktoré by sa dali zmeniť alebo vylepšiť. Niekedy ich možno stačí len trochu „pošťuchnúť“.

Preto prichádzame s možnosťou grantu pre mladých, až do výšky 500 eur, ktorý môžu získať pre svoj projekt. Keďže konferencia sa nesie v téme inovácií a demokracie, chceme podporiť nápady, ktoré sú buď v niečom inovatívne alebo nejakým spôsobom podporujú demokraciu.

(Pozor! O grant môžu žiadať len priamo mladí ľudia, nie organizácie!)

Momentálne máme zo všetkých prihlásených projektov vybraných TOP 7, hľadáme však ešte posledné TOP 3 nápady s myšlienkou, ktorá nás zaujme. Preto predlžujeme prihlasovanie do piatku – 29. 3. 2019.

Bližšie informácie, príklady projektov ako aj projektový formulár nájdete na: https://yodel.sk/#preprojekty

Budeme radi, keď nám pomôžete rozšíriť info o konferencii aj o možnosti grantu pre mladých medzi ľudí, ktorým je téma a filozofia YoDel blízka a nemali by v apríli v Poprade chýbať.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie na Konferencii YoDel 2019.

So srdečným pozdravom.

Tím konferencie YoDel

yodel konferencia pre mladých