Medzinárodný večer 1

Europe Direct Trstená, intercultural event, Medzinárodný večer, Garáž klub Dolný Kubín

Jedného sobotného večera (30.3.2019) sme sa vybrali do Garáž klubu v Dolnom Kubíne, aby sme spojili dobrovoľníkov z rôznych Európskych krajín, žijúcich na Slovensku a domácich a vôbec, kohokoľvek, kto má rád ľudí. Na tejto zaujímavej akcii, ktorej sme dali názov Different people, one Europe (Rôzni ľudia, jedna Európa) sme sa stretli v počte 25, naozaj z rôznych častí Európy. Hovorili sme o výhodách Európskej únie, o súkromí, prebehla aj diskusia o ekológii.

Zapojili sme sa do hodiny Zeme tým, že sme na hodinu vypli všetky svetlá a hrali sme hry a aktivity pri svetle sviečok. Učili sme sa prostredníctvom interaktívnej hry o Európskej únii. Pripravili sme ochutnávky rôznych jedál z rôznych kultúr a vytvorili sme zmiešané tímy, ktoré potom súťažili o plech skvelého gréckeho koláča. Hrali sme sa aktivity, robili výzvy a tancovali. Náš dobrovoľník JeJée mal tanečný workshop, ktorý sme si všetci užili. A už teraz sa tešíme na pokračovanie v máji.

Nenechajte si ujsť Medzinárodný večer 2, sledujte Europe Direct Trstená (náš web, facebook, instagram) a dozviete sa všetko včas.