Mladý Európan má už 15 rokov

Regionálne kolo vedomostnej súťaže o Európskej únii pre stredné školy sa uskutočnilo aj tento rok pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Súťaže sa zúčastnili 3 stredné školy z nášho regiónu a hoci v rúškach, s odstupom a bez chipsov, ale stále v rovnako príjemnej atmosfére. Stretli sme sa 30.9.2020 v Dome kultúry v Trstenej a študenti si zmerali sily vo vedomostiach týkajúcich sa EÚ.

Okrem klasického kvízu a všeobecných otázok o EÚ zvládli tímy vyplniť jazykovú tabuľku a frázy rôznych jazykov Európskej únie a v treťom kole sme testovali ich rýchlosť a poznatky o osobnostiach, doménach a symboloch EÚ.

Viete napríklad, aké je motto EÚ? Alebo aké logo patrí Rade EÚ?

Aj s takými otázkami sa museli vysporiadať naši účastníci. Predtým, než sa začalo súťažiť dostali účastníci za úlohu vypracovať projekt o predsedajúcej krajine EÚ na tento rok. Nakoniec si prvú cenu  odniesli žiačky z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne. Na druhom mieste sa umiestnili študenti Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove, s najkrajším projektom o Chorvátsku, aký sme kedy videli 🙂 a  tretie miesto obsadili chlapci zo Strednej spojenej školy v Nižnej. Srdečne všetkým tímom gratulujeme a budeme sa víťazom regionálneho kola držať palce v národnom kole, ktoré sa uskutoční 16.10.2020.